SPECIALISTA V PÉČI O ZUBY A TĚLO
Chcete poradit?
800 10 50 50
Terranova Trávicí enzymy – komplex

Terranova Trávicí enzymy – komplex

6x
Doplněk stravy pro dospělé, 50 vegetariánských kapslí 100% BEZ PŘÍDATNÝCH LÁTEK, 100% VEGAN
Skladem pro nákup online více než 5 ks
Můžete mít ihned na 12 prodejnách. Zjistit dostupnost
469 Kč včetně DPH
Kód zboží:
TN0677
Značka:
Popis
• proti trávicím problémům: nadýmání, plynatost, křeče břicha, mastná, zapáchající a neformovaná stolice
• při poruchách funkce slinivky břišní
• nejlepší škála různých enzymů na trhu
• 7 enzymů a 11 rostlinných enzymů

Co jsou trávicí enzymy?
Trávení je proces, při němž je přijatá potrava rozložena na jednodušší stavební celky, které tělo může dále využít. Tento proces se odehrává v horní části trávicího traktu a také díky spolupůsobení slinivky břišní, jater, žlučníku, nervového a hormonálního systému. Na trávení se kromě žaludečních šťáv a kyselin podílí zejména enzymy, které jsou klíčové pro správné trávení a předpokladem pro následnou účinnou absorpci živin. Enzymatický rozklad potravy začíná v ústech, kde se přijatá potrava, konkrétně polysacharidy (škrob z chleba, rýže, brambor atd.), štěpí pomocí enzymů obsažených ve slinách. V žaludku se štěpí bílkoviny pomocí pepsinu a enzymu proteáza. Tento proces vrcholí ve dvanáctníku, do kterého ústí jak žlučovod, tak i slinivka břišní, jež zásobuje dvanáctník velkým množstvím trávicích enzymů, které pomáhají rozložit potravu, jako je maso, vejce, mléčné výrobky nebo luštěniny. S věkem se množství trávicích enzymů snižuje, a tím i schopnost trávit přijatou stravu. Pokud se nedostatečně strávená potrava dostane do tlustého střeva, dochází ke kvašení tamními bakteriemi. Vznikají páchnoucí plyny a problémy, jako jsou plynatost, nadýmání a časté říhání. Špatná sekrece enzymů je ovlivněna geneticky nebo nevhodnou stravou s vysokým obsahem jednoduchých sacharidů a tuků, které zatěžují slinivku břišní a žlučník a oslabují jejich funkce.
Doplněk stravy obsahující trávicí enzymy napomáhá trávení a přináší úlevu od symptomů, které jsou spojeny s neoptimální funkcí slinivky břišní. Tyto enzymy jsou také doporučeny v případě nedostatku nebo špatné výkonnosti určitých enzymů nebo v případě potravinové intolerance.
Proteáza: zajišťuje štěpení bílkovin.
Amyláza a glukoamyláza: zajišťuje štěpení škrobu a jiných polysacharidů na jednodušší sacharidy.
Laktáza: zajišťuje rozklad laktózy a pomáhá při trávení mléčných výrobků.
Lipáza: podílí se na trávení tuků.
Invertáza: umožňuje rozklad sacharózy (stolní cukr).
Alfa glukoamyláza: pomáhá trávit luštěniny, zrna a kořeny.

Magnifood
Semena fenyklu jsou dobře známým přírodním léčebným prostředkem pro zmírnění břišních kolik a nadýmání, zlepšují trávení a vylučování plynu ze střevního traktu.
Zelený ječmen je bohatým zdrojem vlákniny, která podporuje zdravou střevní mikroflóru a optimální funkci střev.
Kořen zázvoru stimuluje sekreci žaludečních šťáv a střevní peristaltiku.
Listy artyčoku podporují sekreci žluči a žlučových solí a pomáhají při trávení tuků.
Lusky kardamomu a kořen hořce jsou v lidovém léčitelství často používány pro zlepšení trávení.


Dávkování: 1 kapsle před malým jídlem nebo 1 – 2 kapsle před větším jídlem

Upozornění: Nevhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte denní dávku. Není náhradou vyvážené stravy. Skladujte na chladném a suchém místě mimo dosah dětí a slunečního záření. Minimální trvanlivost do: uvedeno na obalu.
Složení
Složení: jedna vegetariánská kapsle obsahuje: MAGNIFOOD KOMPLEX 450mg Poskytuje: Fenykl semena 100mg Zelený ječmen 100mg Stabilizované rýžové otruby 100mg Zázvor kořen ** (sušený mrazem) 50mg Artyčok list** (sušený mrazem) 50mg Kardamom 25mg Hořec kořen 25mg Vegetariánská kapsle (hydroxypropylmethylcelulóza) 118mg Proteáza (A oryzae) 14,690 HUT 27,6mg Amyláza (A. oryzae) 2,545 DU 16,9mg Laktáza (A. oryzae) 727 ALU 7,3mg Glukoamyláza (A. niger) 6,5 AGU 7,3mg Alfa galaktosidáza (A. niger) 109 GalU 7,3mg Proteáza (A. niger) 36 SAPU 6,8mg Invertáza (S. cerevisiae) 291 SU 3,3mg Lipáza (C. rugoza) 349 FIP 1,9mg Glukoamyláza (R. oryzae) 0,72 AGU 1,1mg Lipáza (A. niger) 7,27 FIP 0,15mg Lipáza (R. oryzae) 7,27 FIP 0,15mg * Doporučená denní dávka dle EU. ** Z kontrolovaného organického zdroje.
Hodnocení
4

Hodnotilo 6 uživatelů.
4
0
1
1
0
Opravdu pomáhá, bolesti žaludku a nevolnost jsou pryč.
Kateřina
10. 6. 2019