Pomáháme budovat dentální IQ

Jsme si plně vědomi, že kvalita péče o zuby je přímo úměrná množství informací, které máme o jejích metodách a možnostech. Víme, že jen dobře zvládnutá péče vede ke zdraví celé ústní dutiny. Pro správnou motivaci je důležitá jak znalost rizik onemocnění a jejich skutečných příčin, tak pozitivní pohled na stále rostoucí počet i kvalitu možných řešení. Věříme v pozitivní dopad dobré informovanosti a věříme v prevenci. Proto již 27 let hledáme ty nejnovější, nejlepší a současně bezpečně ověřené postupy, které propojujeme s edukací a propagací péče o zuby. Naším cílem jsou vaše co nejvyšší nároky na zdraví i estetiku zubů.

Více o tom, jak pomáháme

Zvolili jsme unikátní směr

V samém počátku dodával Profimed zboží pouze ordinacím zubních lékařů a lékárnám. V té době byla nabídka pomůcek ústní hygieny velmi limitovaná a v lékárnách neobvyklá. Proto přišel nápad sestavit ucelenou nabídku hygieny v malé prodejně v Gorazdově ulici. S tím se ale ukázalo, že i stávající široký sortiment nestačí, pokud chceme nabídnout řešení pro klienty různého věku, s nestejnými problémy a rozdílnou mírou požadavků na estetiku. Seriózních, odborníky prověřených a doporučovaných.

Více

Naši službu se snažíme přenést kamkoli

Profimed má své pobočky v řadě velkých měst včetně Prahy, Bratislavy, Budapešti a Varšavy. Ovšem s ohledem na fakt, že správně a kvalitně pečovat o své zuby chcete bez ohledu na to, v jak velkém městě bydlíte, byl prodej online jedním z prvních úkolů, který jsme si zadali. První e-shop Profimed tak vznikl už v době, kdy popularita a potřeba nákupů online byla minimální. Zájem však ukázal, že naše rozhodnutí bylo správné.

Od počátku jsme internetový obchod propojili s poradnou, abychom zákazníkům z domu rovněž nabídli obdobný konzultační servis. Námi angažovaní zubní lékaři často pomáhali s řešením obecných otázek péče, odbouráním stresu z návštěvy ordinace a také s motivací. A samozřejmě s výběrem odpovídajících produktů. Díky dlouhodobé zpětné vazbě můžeme dnes velmi zodpovědně doporučit, co opravdu funguje. Internetový obchod Profimed nepřetržitě doplňujeme a zdokonalujeme.

Více

Angažujeme se

V průběhu let práce ve zdravotnickém prostředí jsme se setkávali a setkáváme také s potřebou finanční podpory charitativním a vzdělávacím projektům. Naši pomoc a dlouhodobou angažovanost považujeme za samozřejmou. Jakkoli v poslední době přispíváme také pečlivě vybraným kulturním projektům, naším hlavním cílem je péče a edukace.

Často se můžete zapojit i Vy, naši klienti. Téměř každý rok nabízíme produkt (nejčastěji zubní kartáček, ale jednalo se také o pinzetu nebo krém) z jehož prodeje věnujeme část prostředků konkrétnímu projektu. Posledním počinem tohoto druhu je podpora nadačního fondu PINK BUBBLE ve spolupráci se značkou TePe.

Více o tom, jak pomáháme
Vybraná

Průlomová řešení

Vosk na rovnátka

Pokud se rozhodnete pro rovnátka, jste najisto připraveni svým zubům věnovat mnoho pozornosti, času, péče a také investovat nemalé prostředky. Výsledek za to rozhodně stojí. Dlouhá cesta k perfektnímu úsměvu není vždy pohodlná a péče o zuby s fixními rovnátky musí být téměř soustavná. Místa, kde jsou nalepené kovové nebo keramické zámečky jsou ohrožena zubním kazem, neb se velmi špatně čistí. Spolu s lékaři tak klademe velký důraz na pochopení nutnosti čištění zubů po každém jídle a používání specifických pomůcek na každodenní bázi. Základem péče je ortodontický zubní kartáček s hlavicí přímo upravenou k čištění kolem rovnátek. Nezbytností je rovněž jednosvazkový kartáček a větší rozměry mezizubních kartáčků, často s kónickým zástřihem štětečku. Doporučována je i specializovaná zubní kosmetika se zvýšenou ochranou proti zubnímu kazu, nebo péče ošetřující afty a oděrky. Pomyslnou tečku pak v naší nabídce tvoří vosky a silikony na zámky rovnátek. Snadno tvarovatelný materiál se v malém množství použije jako měkký kryt na „ostré“ hrany zámečků a spon, které mohou těsným kontaktem se sliznicí tváře způsobit velmi bolavé oděrky. 

Vosk na rovnátka

Neonisin-e, 100 % přírodní antibakteriální látka

Hledání nových technologií po celém světě a jejich propagaci, v případě, že jde o efektivní a prověřená řešení, bereme jako naše poslání. Japonská značka ORALPEACE spojila efektivní antibakteriální účinek s využitím čistě přírodních látek. Inovativní je ovšem v mnoha směrech. Na základě rozsáhlého biotechnologického výzkumu, podporovaného japonskou vládou, byla z bakterií mléčného kvašení vyvinuta látka Neonisin-e. Její složení je zcela přírodní. Proto se dala ideálně použít do zubní kosmetiky, jejímž cílem bylo zlepšení orálního zdraví osob, pro které je běžný způsob péče o zuby obtížný až nemožný. Jakkoli jsou tedy zubní gely a ústní spreje ORALPEACE určeny k péči o zuby kohokoli od tří let, mimořádný význam mají v péči u velmi starých osob a také u pacientů upoutaných na lůžko. Tedy tam, kde můžeme očekávat problém s vyplivnutím pasty. S ohledem na složení u produktů ORALPEACE nevadí, když dojde k jejich spolknutí. Ze stejného důvodu jsou velmi propagovány také jako péče při pobytu v přírodě, pastu můžete bez obav vyplivnout do tekoucí vody. Značka v Japonsku nabízí v identickém složení i zubní péči pro domácí mazlíčky. Velmi milé je i vědomí, že společnost vytváří řadu pracovních míst pro handicapované. Jsme hrdí na skutečnost, že jsme dostali důvěru této společensky odpovědné a oceňované společnosti, k uvedení jejich produktů na trh EU. Po několik let trvajícím legislativním procesu se tak stalo v roce 2020. 

Neonisin-e, 100 % přírodní antibakteriální látka

AnOxident

Orální zdraví a diabetes je závažným tématem. Osoby trpící tímto onemocněním jsou vystaveny také zvýšenému riziku kazu zubu a zánětu dásní. Důvodem je koncentrace glukózy ve slinách pacientů. Nejen u diabetes, ale i jiných závažných onemocnění, která se promítají také do rapidního zhoršení orálního zdraví, jsme často svědky opomenutí možností cílené péče. Chápeme, že příčinou je zaměření na řešení podstatně závažnější problematiky. Nicméně naším oborem a také posláním je zlepšení orálního zdraví a zvýšení kvality života nemocných. Velmi se proto snažíme na problém poukázat a doporučit jeho řešení. Poslední značkou zařazenou do naší nabídky, kterou začínáme spolu s odborníky propagovat, je AnOxident. Linie navracejí rovnováhu do orálního prostředí pacientů s diabetes a nastavují tak normální prostředí bez komplikací, kterým je již možné předcházet. 

AnOxident

Hydroxyapatit

Látka tvořící zubní sklovinu. Její laboratorní podoba byla vytvořena v rámci výzkumů spojených s vesmírnými programy NASA. Zuby kosmonautů vyžadují během dlouhodobých pobytů na vesmírných stanicích specifickou péči, která intenzivně obnovuje sklovinu. Právě tento patent byl od NASA v sedmdesátých letech odkoupen japonskou společností Sangi, která složku mHAP (medicinský hydroxyapatit) zapracovala do svých zubních past. V Japonsku byla po dlouhých studiích tato účinná látka ověřena jako dostatečná prevence zubního kazu. Tím se jí dostalo obdobného postavení jako rozšířenějším (dříve objeveným) fluoridům. Pro inovativní a prověřeně efektivní prevenci zubního kazu (jako alternativa k fluoridům), regeneraci a zlepšení kvality skloviny byly značky zubní kosmetiky produkované společností SANGI, tedy linie APADENT a APAGARD zařazeny do nabídky Profimedu a to jako do první prodejní síťě v Evropě. Tímto byla (neplánovaně) odstartována nová kapitola spolupráce Profimedu s Japonskem. Zatímco jiná kosmetická péče je do Evropy z Japonska dovážena velmi dlouho, s péčí o zuby se teprve začíná. Jsme hrdí i nadšení, že jsme součástí tohoto náročného, ale velmi přínosného procesu. 

Hydroxyapatit

Ekologie a zubní kartáček

Dlouho sledovaným tématem při produkci a spotřebě zubních kartáčků je ekologie. Hledání materiálů, kterými se sníží produkce plastu se tak dotýká i tohoto oboru. V Profimedu jsme si potřeby udržitelnosti vědomi, velmi podporujeme všechny dobře míněné snahy, ale také dovedeme posoudit, které nové cesty patrně nepovedou k cíli. Mezi prvními jsme například přistoupili k prodeji zubních kartáčků z bambusového dřeva. Studováním vlastností produktu a zákaznických reakci jsme ale dospěli k závěru, že takto zpracovaný materiál není pro zubní kartáčky ideální, protože ve vlhku pracuje a současně se obtížně udržuje v potřebné hygieně. Aktuální postupy nabízejí řešení, která nevyžadují kvalitativní kompromis a snížení produkce plastu či uhlíkové stopy přinášejí. Aktuálně jde o využití bioplastů a solární energie u linie GOOD předního švédského výrobce TePe. Nebo o produkci zubních kartáčků (s výjimkou vláken) z recyklovaných plastových obalů od potravin (rukojeti) a recyklovaného papíru (obal na kartáček) u linie GreenClean norské značky Jordan. 

Ekologie a zubní kartáček

Ultrazvukový zubní kartáček

Elektrické zubní kartáčky MEGASONEX přinášejí velmi moderní péči, která není dosud rozšířena. Při čištění tímto typem zubního kartáčku není klíčový pohyb vláken hlavice, jak je tomu u ostatních elektrických kartáčků. Hlavní efekt obstarává ultrazvuková technologie, kterou naše ani psí ucho neuslyší. Ultrazvuk eliminuje bakterie zubního plaku. K tomu můžete zvolit 2 režimy sonického vlnění 9 000 a 18 000 kmitů za minutu, abyste lépe rozrušili zubní plak. Můžete však kmity zcela vypnout a používat kartáček jako běžný manuální.

Ultrazvukový zubní kartáček

Plastové párátko inspirované mezizubním kartáčkem

Již několik let propagujeme použití takzvaných „plastových párátek“. Nejedná se o náhradu mezizubního kartáčku, ale o doplnění péče o mezizubní prostory. Párátko není schopno zajistit tak rozsáhlé vyčištění mezizubních prostor. Není tak dokonale ergonomické jako mezizubní kartáček. Je ovšem vyrobeno z měkkého materiálu umožňující snadné a bezpečné použití kdykoli a kdekoli. Po každém jídle je tak možné si jeho náhodné zbytky odstranit jemně a velmi efektivně. A to je z hlediska prevence zdraví dásní velmi důležité. S ohledem na fakt, že se čistící schopnost takovéhoto párátka s malými plastovými brvami přeci jen vzdáleně přibližuje mezizubnímu kartáčku, doporučují jej někteří zubní lékaři jako řešení čištění mezizubních prostor pacientům, pro které je nesnesitelný kontakt zubů s kovovým drátkem. 

Plastové párátko inspirované mezizubním kartáčkem

Zubní pasty pro bílé zuby bez rizika

Zesvětlování a bělení zubů za pomoci zubní pasty je v současnosti již péčí bezpečnou a efektivní, pokud je ovšem vybrán produkt správného složení. Za automaticky funkční a bezpečnou nelze považovat každou zubní pastu označenou jako „bělicí“. Během naší dlouhodobé praxe se stále setkáváme s prodejem řešení, před jejichž rizikovostí nebo nedostatečným efektem odborníci varují. Se zřetelem ke stále povolenému prodeji cigaret a alkoholu je zjevné, že k jejich zákazu s ohledem na možné nežádoucí zdravotní dopady nelze vždy počítat. Je třeba rizika znát a vědět, kterým technologiím je správné se vyhnout. Na opačném konci stojí kvalitní kosmetické produkty, jejichž složení se opírá o studie a relevantní vědecké závěry. Ve výběru sortimentu Profimedu se po celou dobu zasazujeme o zařazení pouze obecně bezpečných produktů. K zesvětlování zubů nabízíme kosmetiku s nízkou mírou RDA (často i nižší, než je požadována u zubních past pro citlivé zuby) doplněnou o moderní zesvětlující látky. O bělení zubů hovoříme pouze v případě, kdy produkt obsahuje peroxidy. Obsah této velmi účinné látky dnes podléhá regulaci ohledně koncentrací i dostupnosti a Profimed nabízí výhradně povolené (tedy ověřeně bezrizikové) koncentrace. O výběru a vhodnosti použití konkrétních produktů je velmi žádoucí se individuálně poradit. Stejně tak jako diskutovat vhodnou míru očekávání výsledků. Právě v konzultacích estetické péče o zuby je poradenský systém na prodejnách Profimed dlouhodobě velmi úspěšný a smysluplný. 

Zubní pasty pro bílé zuby bez rizika

Probiotika v péči o zdravá ústa

Alternativní řešení k tradičně prováděné antibakteriální péči se hledají dlouho. Pro mnoho pacientů je pomoc s eliminací bakterií v ústech kosmetikou nezbytná a je prováděna i dlouhodobě. Ověřená funkční řešení mají, při dlouhodobém použití, některé nevyhnutelné a nežádoucí účinky. Dlouhodobě také hrozí vznik rezistence na danou účinnou látku a snížení efektivity péče. Právě proto doporučujeme antibakteriální přípravky střídat. Zcela novou možnost přineslo využítí Lactobacillus reuteri. Miliardy živých bakterií v jedné tabletě orálních probiotik při každodenním podáním soutěží o životní prostor v ústech s bakteriemi odpovědnými za záněty dásní. Ty v jejich životních možnostech natolik omezí, že zásadním způsobem redukují jejich počet a pomůžou tak následné redukci zánětu a zlepšení kondice dásní. Aktuálně nabízíme probiotika renomované švédské značky BioGaia, která poskytují jak vhodnou prevenci, tak ideální alternativu a doplnění k použití ověřených antibakteriálních terapií. 

Probiotika v péči o zdravá ústa

Mezizubní kartáček s pohyblivým štětečkem

Diskuse na téma „životnost mezizubního kartáčku“ a „manipulace s mezizubním kartáčkem“ se vede neustále. K tématu životnosti je třeba uvést, že za funkčně i hygienicky perfektní se mezizubní kartáček považuje cca týden každodenního užívání. Pak je odborníky i výrobci doporučen vyměnit za nový. Malé velikosti štětečků se však někdy manipulací ve špatně dostupném úseku chrupu ohnou a nevratně poškodí i dříve. S funkčním řešením přišla již přibližně před deseti lety společnost G.U.M. uvedením mezizubního kartáčku BI-DIRECTION. Štěteček kartáčku je nasazen na pohyblivém kloubu s možností sklonu do úhlu 90 (stupňů). Současně má prodlouženou rukojeť. Takové řešení umožňuje mnohem lepší přístup k zadnímu úseku chrupu a zásadní prodloužení životností kartáčků tím, že drátek štětečku není ohýbán. V současné době je na trhu již druhá generace těchto kartáčků, které jsou nabízeny ve třech velikostech. 

Mezizubní kartáček s pohyblivým štětečkem

Boj s afty

Bolestivé místo na sliznici v ústech – malý vřídek. Maličkost, které dokáže na řadu dní velmi potrápit palčivou bolestí při mluvení a jídle. V případě některých onemocnění a náročné léčbě (například onkologické) může dojít také ke značnému rozšíření a z malé bolestivé obtíže může pacient čelit velmi trýznivým pocitům. Příčinou bolesti jsou obnažená nervová zakončení na sliznici. Pokud není problematické místo nijak ošetřeno, bolest přetrvává a hojení trvá i řadu dní. Velmi účinným řešením, které téměř okamžitě uleví od bolesti a urychlí hojení, jsou gely schopné místo obnažených nervových zakončení překrýt ochrannou bariérou. S tímto typem péče máme mnohaleté pozitivní zkušenosti již od uvedení produktu s názvem Aloclair. Aktuální řešení v podobě lokálního gelu, spreje a ústního výplachu nabízíme pod názvem AftaClear od značky G.U.M.

Boj s afty

Chlupaté párátko

Prvním produktem, který Profimed v roce 1997 uvedl do ordinací bylo „chlupaté párátko“ švýcarské značky PARO. Jednalo se o jedno z prvních řešení, jak s pomocí párátka vhodného spíše ke zbavení zbytků potravin odstraňovat také zubní plak. 

Chlupaté párátko

První zubní kartáček s malou hlavicí

Když japonská společnost SUNSTAR, pod kterou patří značka G.U.M uvedla kolem roku 2005 svůj zubní kartáček Silhouette, vzbudil nadšení odborníků a překvapení široké veřejnosti. Jeho hlavice byla tak malá, že byl kartáček, ač vzhledem pro dospělé, považován za dětský. To jen dokládá, jak velmi byly ještě před dvaceti lety rozšířené nevhodné velké hlavice zubních kartáčků. Značky Jako G.U.M, TePe, nebo Curaprox působily v našich obchodech jako zjevení. Tak malé, a tak jednoduché. A předznamenaly logický vývoj. Jen menší a zcela malá hlavice reálně kartáčku umožní obsáhnout celý povrch zubů – tedy dostat se téměř všude. I tak zůstávají místa, kde musíme užít pomůcku ještě menší. Nicméně na absolutní přednosti malé pracovní hlavice zubního kartáčku se dnes všichni shodují. Před patnácti ledy jsme museli vynaložit k vysvětlení této samozřejmosti mnoho pozitivní energie. I nadále ale platí i výjimky a občas se setkáváme s vhodností doporučení vetší hlavice. 

První zubní kartáček s malou hlavicí

Problematika sucha v ústech

Xerostomie je problém, který postihuje významnou část populace. Týká se seniorů, uživatelů léků s vedlejším účinkem „sucha v ústech“ což zahrnují i některá antidepresiva, a především pak pacientů podstupujících onkologickou léčbu. Nedostatek slin, který věk nebo léčebné postupy provází, může být velmi problematický, extrémně nekomfortní a také nezdravý. Zubní kosmetiku, která do úst pomáhá vrátit slinu nabízíme již dvacet let. Vždy spolu s pečlivou osvětou. Ať už to byla značka BioXtra, nebo je to dnešní G.U.M Hydral kolekce, denně se setkáváme s tím, jak zásadně tato péče zlepšuje kvalitu života mnoha lidem.

Problematika sucha v ústech

Bělení doma

První a vysoce kvalitní značkou domácího bělení byl v Profimedu na konci devadesátých let REMBRANDT. Tato tehdy slavná americká značka nabízela řadu tehdy nejmodernějších řešení a výsledky byly do té doby u nás nevídané. S regulací domácího (i ordinačního) bělení zubů za pomoci peroxidů, ke které bylo v EU přikročeno pro roce 2010 a dále, se produkty začaly proměňovat. Postupně byly vytvořeny zcela nové chemické i technologické postupy, jak si zuby zesvětlit v domácím prostředí. Ten zcela nejmodernější představuje švýcarská značka Smilepen, kterou Profimed prodává od roku 2020.

Bělení doma

Sonická technologie

Když během školení novým členům našeho týmu ukazujeme první sonický zubní kartáček, který Profimed prodával, mají pocit, že je čtyřicet let starý. Tak značný vývoj za posledních dvacet let tento typ produktu udělal. Ten kdysi nejlepší je nejlepším vlastně dodnes. Nesl značku Optiva Sonicare a prodávali jsme pouze jediný vyráběný model. Velmi perspektivní značku později převzal a rozvinul PHILIPS. Jsme velmi rádi, že se společností Philips od počátku spolupracujeme, především na výkladu a propagaci této šetrné a efektivní metody. Nejprve byla prezentována odborníkům a dnes již jako „samozřejmá“ součást možné perfektní péče je prezentována široké veřejnosti. Dnešní nabídka sonických kartáčků je velká a stále se rozšiřuje a zdokonaluje. Na našich prodejnách si můžete nechat sonický kartáček předvést s perfektním výkladem a indikací.

Sonická technologie

Antibakteriální ústní výplach s CHX, který pomáhá a chutná

Do uvedení ústního výplachu Paroex značky G.U.M měli pacienti určité problémy s používáním potřebné a velmi efektivní metody boje se záněty dásní. Odborníky nejdoporučovanější účinná látka (chlorhexidindiglukonát – CHX) nemá příjemnou chuť. Právě u Paroexu se podařilo tuto nežádoucí vlastnost potlačit a výplach užívaný v ordinacích i doma chutná výborně. O správném výběru a používání dentální kosmetiky a výplachů s CHX ovšem nadále významně doporučujeme nejprve poradu s naším odborným personálem. Ideálního efektu se špatným postupem nedá vždy dosáhnout.

Antibakteriální ústní výplach s CHX, který pomáhá a chutná

Ústní sprcha

Přístroj, který pracuje s tenkým silným proudem vody se používal již v dobách Československa. Tenká hadička s nástavcem na vodovodní kohoutek se prodávala pod značkou Irigostoma. Významný efekt čištění nedostupných míst silným proudem vody je znám již dlouho. Měli jme štěstí, že jsme hned od počátku mohli navázat spolupráci s největším světovým výrobcem ústních sprch. Se značkou Waterpik pracujeme již dvacet let. Od pouhých dvou prostých verzí ústní sprchy jsme došli k dnešnímu velmi širokému a ergonomickému sortimentu, a především jsme se edukací i reklamou zasadili o obeznámení širší veřejností s touto velmi efektivní metodou péče o zuby. Zejména v případech onemocnění parodontu, ale také u fixních rovnátek a fixních zubních náhrad. Každá prodejna Profimed je vybavena demonstračním místem, kde naše odborné asistentky pečlivě edukují, jak přístroj funguje a jak jej správně používat. 

Ústní sprcha

Indikace zubního plaku a metodika správného čištění zubů

Dvacet let doporučujeme a propagujeme tablety na indikaci zubního plaku. Za tuto dobu jsme se setkali i s pokusy využít k indikaci „neviditelné“ fluorescenční roztoky a s dalšími inovacemi. Prostá metoda tablet nebo výplachu s potravinářským barvivem ale přetrvává jako nejpraktičtější. Jde o funkční metodu, kdy se dospělý nebo dětský pacient naučí SKUTEČNĚ vyčistit plak, který na zubech má. Indikace se provede po vyčištění, kdy je očekáváno, že plak je pryč. Potravinářské barvivo v tabletě obarví ten plak, který zůstal na zubech – tedy místa, kam kartáčkem nechtěně nesaháme. Nyní viditelný plak můžeme konečně vyčistit a přitom si uvědomit (učit se), kam se při čištění dostaneme a jak dlouho to trvá, než kartáček plak odstraní. Popsaná metoda vede k zásadnímu zlepšení péče o zuby. Vyžaduje však píli a důslednost. 

Indikace zubního plaku a metodika správného čištění zubů

Jednosvazkový zubní kartáček

Ještě dnes se setkáváme s podivem při prezentaci jednosvazkového zubního kartáčku. A je to pochopitelné. „Co to je?“ se vlastně stále musí ptát mnoho lidí, protože masové značky tento typ kartáčku nevyrábějí a v běžných prodejních místech jej jen tak neuvidíte. Každý odborník jej však má ve své koupelně. Každý výrobce profesionálních produktů péče o zuby jej má v nabídce a někdy i ve více variantách. Používá se k čištění stoliček v místech, kam zubní kartáček nedosáhne a také při silném dávivém reflexu. Rovněž k dočištění všech dalších špatně dostupných úseků chrupu a při péči o rovnátka. Mnoho zubních lékařů a hygienistek jej používá k maximálně preciznímu vyčištění celého chrupu.

Jednosvazkový zubní kartáček

Mezizubní kartáček

Mezizubní kartáčky dnes (podobně jako mobilní telefony) považujeme za naprosto běžné. Ovšem tato zásadní pomůcka není k dispozici dlouho. Stávající podobu běžně známého mezizubního kartáčku vytvořila společnost TePe v roce 1993. Předtím byly krátce k dispozici kartáčky pouze v podobě samostatných štětečků a nosičů. V Profimedu jsme mezizubní kartáčky ihned zařadili do sortimentu. V nabídce byly značky Paro, TePe, Tandex nebo Curaprox. Spolu s prodejem bylo nutné zahájit širokou osvětu a popularizaci této u nás neznámé a nerozšířené metody. Jsme hrdí, že jsme se mohli zapojit do práce zubních lékařů a prvních dentálních hygienistek, díky nimž je dnes tato nezbytná pomůcka považována za samozřejmou. 

Mezizubní kartáček
Dostupnost na prodejnách
Kliknutím na prodejnu zjistíte adresu a otevírací dobu
Adresa
Telefon
Email
Google Maps Detail prodejny