Ostatní

Viklani zubu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, nedávno jsem byla na extrakci spodní osmičky vlevo. Je to cca 5 týdnů. Den pred extrakci už mě bolela na skus 7ka, viklan( stomatochirurg říkal, že osmička rostla do ní) pak nějak dobu klid, cca po třech týdnech opět bolest sedmičky. Byla jsem u své zubařky, aby se na ni radši podívala. Zkoušela celou levou půlku na citlivost, i viklani, udělala rentgen a říkala, že bolest sedmičky bude způsobena od té osmičky, že je tam ještě velká rána a bude se ještě dost týdnů hojit. Teď jsem ale přišla na to, že od 7ky k 4ce se všechny ctyri zuby mírně viklaji. Přitom me teď bolí rána po osmičce docela ostře. Je možné, že celá ta půlka má tedy problémy souvisejici s tou extrakci? Říkám si, že kdyby bylo něco špatně, zubařka by to viděla už před těmi 14 dny. Parodontozu nemám, na zubní hygienu chodím pravidelně. Děkuji, přeji hezky den. Iveta K.

I
Iveta ‒ 22. 06. 2022
Ostatní
Sdílet na

Dobrý den,

extrakční rána se hojí několik týdnů až měsíců a ve Vašem případě jistě ovlivnila extrakce osmičky viklavost sedmého zubu.

Co se ostatních zubů týče, zuby ve svých zubních lůžkách nejsou připojeny ke kosti pevně, ale jsou s kostí spojeny prostřednictvím systému pružných vazivových vláken, které vyplňují velice úzkou štěrbinu mezi kostí a kořenem zubu. Díky tomu je možná velmi malá pohyblivost a to, že například cítíme, zdali koušeme tvrdou nebo naopak měkkou stravu.

Pokud máte pocit, že je viklavost zvýšená nebo máte i další obtíže, ozvěte se Vaší zubní lékařce, která zuby prohlédne a řekne Vám, zdali jde o normální stav.

S pozdravem,

Tým Profimed

Potřebujete poradit?

Napište našim odborníkům
MUDr. Alena Krugová
odborná konzultace dentální péče
Lucie Pospíšilíková, DiS.
odborná konzultace dentální péče
Dostupnost na prodejnách
Kliknutím na prodejnu zjistíte adresu a otevírací dobu
Adresa
Telefon
Email
Google Maps Detail prodejny