Všechny dotazy

Extrakce a anestezie

Dobry den, chtel bych se zeptat. Maminka 70 let, cca 30 let nebyla u zubaře - psychicky problém, panika, strach. Zuby v dezolátním stavu. Nyní 14 dni bolest a otok který neustupuje. Týden antibiotika úleva, pak opět znovu, nyní pouze brufen, vývar z hřebíčku. Lékařem doporučeno - návštěva zubního lékaře případně pohotovosti. Ale strach je strach. Chci se zeptat jestli existuje jiný postup případně jak mamince v tomto pomoct. Určitě minimálně 10 zubů k extrakci. Případně jaká je finanční výše nákladů na možnou částečnou anestezii a samotný výkoN. Mockrát děkuji.

D
David  ‒ 08. 06. 2026
Všechny dotazy
Sdílet na

Dobrý den, Davide,

děkujeme za Váš dotaz.

To co popisujete bohužel není nijak výjimečné. Pacientů s výrazným strachem ze zubaře je opravdu hodně. Nejde o selhání z Vaší strany, ale o strach, který se postupně prohluboval, až se situace dostala tam, kde je dnes.

Vzhledem k maminky strachu je podstatné zmínit, jak probíhá spolupráce s úzkostnými pacienty:

  • Zákroky jsou prováděny v lokální anestezii bez bolesti.
  • Pro pacienty s výrazným strachem je možnost analgosedace pod vedením anesteziologa, kdy je pacient uvolněný, klidný a vnímání je výrazně otupené.
  • Vše se vždy dopředu vysvětluje a nic se neprovádí bez Vašeho souhlasu.
  • Postup je plánovaný, bez nečekaných kroků.

Je mnoho pacientů, kteří přišli po letech bez zubního ošetření se stejnými obavami jako má Vaše maminka. Dnes mají zuby ošetřené a především se výrazně snížil jejich strach.

První návštěva může být pouze konzultace. Bez vrtání a bez zákroku. Cílem je všetření, případně 3D snímek a návrh postupu. Už samotná konzultace často přinese velkou úlevu, protože konečně víte, co Vás čeká a jaké jsou možnosti řešení. 

Pokud budete chtít, můžete se obrátit na kliniku The Clinic, se kterou máme výborné zkušenosti. Termín své návštěvy můžete rezervovat na recepce@theclinic.cz nebo na +420 604 101 110. 

Přejeme Vám, ať vše dobře dopadne.

Krásný den

Tým Profimed

Tým Profimed

Potřebujete poradit?

Napište našim odborníkům
MDDr. Tomáš Pražák
Odborná zubní konzultace – parodontologie
Alena Růžičková
odborná konzultace dětského sortimentu
MUDr. Alžběta Smetanová
atestovaná lékařka dermatovenerologie
Dostupnost na prodejnách
Kliknutím na prodejnu zjistíte adresu a otevírací dobu
Adresa
Telefon
Email
Google Maps Detail prodejny