Zubní péče

Dětské stoličky

Dobrý den, nevím, jestli by dokážete pomocí, ale jsem zoufalá maminka ročního syna a nevím na koho se obrátit. Malému (nyni necelych 12m) rostou všechny stoličky (4) a dole na dásni se mu udělali dvě bouličky velikostně už tak 1-2cm. Má to už více jak měsíc. Nonstop pláče. Někdy je to lepší, jindy horší. Skoro ve většině případů má zvýšenou teplotu, včera už dokonce 37,8. Neustále střídavě nurofen a viburcol. Můžeme viburgelem a calgelem. Nic nepomáhá. Moc ho to bolí a já si už nevím rady. U zubaře jsme byli, ale ten nám jen řekl, že je to špatně prorůstající zub, že to máme nechat a pak kdyztak mu to narizne tu dasen. Tohle nepripada v uvahu pro mě. Malej si nenechá do té pusy sahnout na tož aby mu pichal umrtveni a pak ho rezal. Dostává záchvaty pláče kdy přestane dýchat a já mu nechci způsobit trauma ze zubaře už v roce. Prosím, co to může být a co mám dělat, abych konečně malému pomohla. Děkuji moc za odpověď. 

P
Petra  ‒ 13. 09. 2023
Zubní péče
Sdílet na

Dobrý den, Petro, 

moc mě potíže Vašeho chlapečka mrzí. Bohužel, někdy se může stát, že se stoličky začnou prořezávat dříve. Prořezávání zubů je často doprovázeno bolestí a nepohodlím. Kromě doporučené bezpečné medikace můžete zkusit synovi ulevit například měkkou hračkou určenou pro malinké děti, kterou mohou žvýkat. Vhodná jsou i chladící kousátka. Například Fridababy chladivé kousátko nebo Dentistar Cooling Teether. Spoustě dětí vyhovuje ke žvýkaní a masáži bolavých míst i obyčejná čistá bavlněná plena. 

Občas můžete na bolavé tvářičky přiložit i chladivý obklad.

Pokud máte pochybnosti o postupu lékaře, zkuste vyhledat zubní kliniku, která se specializuje hlavně na děti, abyste měla další odborný názor.

Hezký den, 

Tým Profimed

Doporučené produkty

Potřebujete poradit?

Napište našim odborníkům
MUDr. Alena Krugová
odborná konzultace dentální péče
Lucie Vokůrková
odborná konzultace dentální péče
Valentyna Nikolenko
odborná konzultace doplňků stravy
Dostupnost na prodejnách
Kliknutím na prodejnu zjistíte adresu a otevírací dobu
Adresa
Telefon
Email
Google Maps Detail prodejny