SPECIALISTA V PÉČI O ZUBY A TĚLO
Chcete poradit?
800 10 50 50

Péče o první zoubky


Jakmile se prořeže první zoubek, je potřeba jej pravidelně čistit a to i několikrát za den.

Ideálním pomocníkem pro čištění prvních zoubků je takzvaný prsťáček, silikonový návlek na prst s jemným kartáčkem. S prsťáčkem se v pusince miminka velmi dobře manipuluje a čištění zoubků je jednoduché.  Zoubky můžete čistit samotným prsťáčkem nebo se zubním gelem s nízkým obsahem fluoridů či bez fluoridů. Koncentrace fluoridů by neměla u batolat přesáhnout 250 ppm.

Prsťáček též doporučujeme používat v kombinaci se zklidňujícím gelem k masáži dásní, při prořezávání zoubků.

Nezapomeňte, že rodiče by měli provést registraci dítěte u  zubního lékaře, jakmile se prořežou první zoubky a nebo nejpozději do 12 měsíců věku. Pokud ošetřuje stomatolog celou rodinu, rodiče i děti, lépe rozpozná případné genetické vady v postavení zubů nebo ve velikosti čelistí a včas je začne ve spolupráci s dalšími odborníky řešit.

Již v porodnici obdrží maminky Zdravotní a očkovací průkaz společně se Zubním průkazem, který vydává Česká stomatologická komora. Zubní průkaz je určen pro děti od 12 měsíců do 10 let. Zubní průkaz dítěte slouží k zápisu informací o prořezávání zubů, o riziku vzniku či případném výskytu zubního kazu. Zároveň slouží rodičům jako přehled preventivních zubních prohlídek.

Rodiče by měli Zubní průkaz dítěte nosit s sebou na každou preventivní prohlídku nejen u stomatologa, ale také u dětského lékaře. Zadní strana průkazu poskytuje prostor pro sdělení zubního lékaře ošetřujícímu pediatrovi, pro kterého může obsahovat cenné informace.

 


Produkty
Baby Prsťáček®  průhledný + Buccotherm BIO masážní gel pro batolata, 8 ml jako dárek
Baby Prsťáček® průhledný + Buccotherm BIO masážní gel pro batolata, 8 ml jako dárek
Skladem > 5 ks