Udržitelnost není „reklamní slogan“. Hledání cest, jak výrobou nevytěžovat neobnovitelné zdroje, považujeme za jednu z nejdůležitějších otázek dneška. Odpovědností výrobců i spotřebitelů je nedostat svět do slepé uličky, ze které generace našich dětí (a možná i my) nenalezne cestu zpět. Odpovědný přístup k planetě propaguje DEN ZEMĚ připadající na 22. dubna. Událostí jsme se inspirovali pro hlavní téma celého měsíce. Blíže vám představíme značky, které jsou v péči o budoucnost planety na dobré cestě, a právě jejich produkty tak mohou splňovat vaše nároky. I Profimed, ač sám nic neprodukuje, si uvědomuje svůj díl odpovědnosti. Uvážlivě tak nakládáme s přepravními obaly, maximum využíváme opakovaně, recyklujeme a minimalizujeme jejich výrobu. Náš vozový park krůček za krůčkem přechází k elektromobilitě a jak vidíte, naše komunikace dává udržitelným značkám zelenou. 

Pověstný skandinávský důraz na ochranou přírody, odpovědnost a velmi vysoké nároky spotřebitelů ve Švédsku stojí za obdivuhodnými výsledky, kterých v oblasti udržitelnosti dosáhla značka TePe. Na první pohled to může být i neviditelné. Již několikátým rokem jsou však dentální pomůcky TePe produkovány z bioplastu. Designové kartáčky Choice využívají kvalitní zbytkové bukové dřevo a dřívější plastové obaly nahrazují papírové. Nejmodernější energeticky úsporný provoz továrny na jihu Švédska pak z velké části zajišťují solární panely. TePe dnes netleskají jen zubní lékaři, ale každý, komu záleží na budoucnosti.

Ocelové kosmetické nástroje a udržitelnost? Žel pinzeta ze dřeva, papíru nebo bioplastu je zatím výrobně v nedohlednu. V takových případech je cestou vpřed co nejmenší spotřeba. Proč kupovat levně provedené, materiálově nekvalitní věci, které se rychle ničí a z odpadkových košů pak míří na hory skládek? Americká značka Tweezerman je téměř padesát let synonymem precizní výroby z toho nejlepšího materiálu a ve vybraném zpracování. Jako obchodníci to říkáme se smíšenými pocity, ale pinzeta Tweezerman vydrží roky a novou prostě nepotřebujete. Jaká je vaše volba? Jeden prvotřídní nástroj, nebo deset průměrných?

Recyklace. Další z cest, jak se nezahltit odpadem, je další život pro kvalitní, ale použitý materiál. Norský výrobce Jordan překvapil před pár lety chytrou designovou řadou GREEN CLEAN, která téměř veškeré kartáčky a obaly past přináší z recyklovaného materiálu. Plast z obalů potravin na rukojeti a tubě, vizuálně zajímavá papírová buničina z použitého papíru na krabičce. Výsledek, který je díky umírněné barevné paletě a skandinávskému designu navíc estetickým zážitkem.

A jeden dobrý příklad proměny konvenční značky. Lee Stafford je již třetí dekádu respektovaným producentem perfektně fungující vlasové péče. Značka, která své produkty nikdy netestovala na zvířatech, postupně přichází se zdokonalováním složení svých produktů a doprovází je s využitím recyklovaného plastu k výrobě obalů. Veganské šampony, kondicionéry a masky v ohleduplnějších obalech jsou tak příkladnou cestou, která vychází vstříc požadavkům klientů, a nastavuje si vlastní cíle a hodnoty pro lepší budoucnost.

Dostupnost na prodejnách
Kliknutím na prodejnu zjistíte adresu a otevírací dobu
Adresa
Telefon
Email
Google Maps Detail prodejny