Osobní odběr zdarma, doprava od 49 Kč nebo zdarma u objednávek nad 990 Kč. Dárek k nákupu ke každé objednávce nyní již nad 500 Kč!

SPECIALISTA V PÉČI O ZUBY A TĚLO
Chcete poradit?
800 10 50 50

Švýcarská novinka


TEBODONT - Péče o zuby a dásně s čajovníkovým olejem

 

Švýcarská společnost Dr.Wild & Co, vyrábějící kosmetiku TEBODONT®, byla založena v Basileji v roce 1932 bratry Wildovými, chemikem Dr. Samuelem Wildem a drogistou Wernerem Wildem. V současnosti společnost sídlí ve městě Muttenz, kde se pod jednou střechou soustředí na výzkum, vývoj, výrobu a prodej dentálních přípravků, léků a kosmetiky.

Hlavní účinnou látkou přípravků  Tebodont je čajovníkový olej získaný z australského čajového stromu Melaleuca Alternifolia (Kajeput střídavolistý). Listy kajeputu obsahují cenný olej, který je známý svými antibakteriálními a fungicidními účinky. Listy se dříve hojně používaly na čaj, proto rostlina nese lidový název „čajový strom “. Dnes se z rostliny zužitkovává především olej extrahovaný z listů, který se využívá v kosmetice a v medicíně. 

Již od nepaměti znali domorodí australští Aboridžinci léčivé účinky čajovníkového oleje. Pečené rozmělněné lístky čajovníku používali při zimnici, bolesti v krku, poštípání hmyzem, léčbě ran a proti plísním.

Už v roce 1770 se díky botanikovi z posádky Jamese Cooka objevily v Evropě první lístky čajovníku (Melaleuca).

V roce 1925 pak byly popsány antiseptické, baktericidní a fungicidní účinky čajovníkového oleje.

Kolem roku 1939, v období 2. světové války, začala australská armáda používat čajovníkový olej jako lokální antiseptikum.

S nástupem antibiotik se na léčivé účinky čajovníkového oleje pozapomnělo. V posledních letech se naštěstí dostává zpátky na výsluní. Na rozdíl od antibiotik, u něj totiž nebyla zjištěna žádná rezistence organismu vůči jeho působení.

 

Klinické testy a praktické zkušenosti dokazují, že TEBODONT® je efektivním přírodním prostředkem v boji se zubním plakem, zánětem dásní a paradentózou bez vedlejších účinků.

 

Indikace:

každodenní péče

halitóza – špatný dech

zánět dásní a paradentóza

po radiologicko-onkologické léčbě

diabetes

péče o otlaky od zubní náhrady

prevence kandidozy

 

Výhody:

přírodní alternativa

komplementární produkt k chlorhexidinu, vhodný pro dlouhodobou léčbu

nezabarvuje zuby

nedochází ke změně chuti

optimální pro denní a dlouhodobou péči

bez konzervačních látek a bez alkoholu

 

Další použití čajovníkového oleje:

Opary

Virus Herpes simplex typu 1 (HSV-1, Herpes labialis, opary) je velmi rozšířený u dětí i dospělých (60-80%). Primární infekce se vyskytuje hlavně v dětství. Projevuje se jako ulcerózní gingivostomatitida, která v důsledku rozsáhlých a velmi bolestivých lézí na ústní sliznici a dásních způsobuje závažné potíže při jídle a pití. U dospělých je častější vředová faryngitida (zánět hltanu).

Virus Herpes produkuje latentní infekci v nervovém systému, která přetrvává v organismu po celý život a může se opakovat.

Celá řada faktorů, jako je například UV záření (opalování, solárium) fyzický či emoční stres, horečnatá onemocnění (chřipkové infekce), menstruace, imunosuprese, ale například i zubní ošetření, mohou vyvolat reaktivaci a migraci viru.

Zpočátku kůže pálí a svědí, poté se na ústní sliznici a rtech vytvoří charakteristické bolestivé skupiny puchýřů (oparů).

K léčbě oparů se obvykle používají antivirotika. Ta se však neobejdou bez vedlejších účinků. Alternativní látky, které nejsou rezistentní, ale naopak jsou organismem dobře snášené, jsou proto velmi žádané. Jednou takovou je i olej z čajovníku.


Produkty