Elektrické zubní kartáčky

Elektrický zubní kartáčky pro děti

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jaký elektrický zubní kartáček byste mi doporučili pro 8leté a 11leté dítě? Ten starší nosí rovnátka, mladší ne, ale čeká nás pravděbodobně odstranění horní uzdičky.

Děkuji za odpověď.

Sdílet na

Dobrý den.

Děkujeme za Váš dotaz.

Sonické zubní kartáčky Philips Sonicare mají krom kartáčků pro dospělé i varianty určené pro děti, které jsou pro děti přímo uzpůsobené a tedy vhodné. Philips Sonicare for Kids je určen pro péči o dětský chrup a čištění zubů v menších dětských ústech. I menší držadlo kartáčku je vhodně uzpůsobené menší dětské ruce. Pro tento typ zubního kartáčku jsou vytvořeny dva typy čisticí hlavice - Kids mini pro děti od 3 let a Kids standard pro děti od 7 let, čím menší hlavice, tím vždy lepší. Kartáček také nabízí dva režimy čištění o intenzitách pro děti menší a děti větší nad 7 let. Pogumované dětské hlavice jsou uzpůsobené pro šetrné zacházení v ústech, i vůči rostoucím zoubkům. Kartáček je doporučován zhruba do věku 11 - 12 let.

Pro teenagery, kteří jsou větší a mají prořezané zuby stálé, je dostupná verze Philips Teens, kdy je kartáček uzpůsobený již větší ruce dítěte (či dospělého) a běžné kartáčkové hlavice jsou přizpůsobeny větším ústům a stálému chrupu. Kartáček se už víceméně velikostně neliší od verzí pro dospělé. Jde spíše o jednodušší verzi kartáčku, zejména pro teenagery nebo začátečníky s elektrickými kartáčky. V tomto případě existují i varianty hlavic Mini, které jsou oproti standartním menší, a proto určitě vhodnější.

Vždy se rozhodujte podle věku dítěte a podle velikosti úst a zoubků, aby manipulace s kartáčkem v ústech byla snadná, a tudíž i efektivní. Je určitě vhodné, aby kartáček nebyl příliš velký a odpovídal potřebám důsledné ústní hygieny u dítěte.

S pozdravem

Tým Profimed

Doporučené produkty

Potřebujete poradit?

Napište našim odborníkům
MUDr. Alena Krugová
odborná konzultace dentální péče
Lucie Vokůrková
odborná konzultace dentální péče
Valentyna Nikolenko
odborná konzultace doplňků stravy
Dostupnost na prodejnách
Kliknutím na prodejnu zjistíte adresu a otevírací dobu
Adresa
Telefon
Email
Google Maps Detail prodejny