Snímací ortodontický aparát

Péče o zuby
Sdílet na

Ortodontický aparát neboli rovnátka jsou nástrojem určeným k ortodontické terapii. Ortodoncie je velice úzce specializovaný obor zubního lékařství, který se zabývá především nápravou nepravidelností chrupu či čelistních a obličejových anomálií. K léčbě těchto vad využívá velice často fixních nebo snímacích ortodontických aparátů (rovnátek), které mohou být v průběhu terapie kombinovány s chirurgickými zákroky.

Snímací ortodontický aparát se využívá především v dětském věku, a to buď k léčbě jednodušších vad či k předléčení před terapií fixními rovnátky. Důležitým využitím snímacích rovnátek je i použití po léčbě fixním aparátem k udržení požadovaného výsledku. Nasazen bývá zpravidla během celé noci a v některých případech i několik hodin v průběhu dne. Rozsah doby, kdy je aparát na zubech nasazen, je vždy stanoven na základě pokynů ošetřujícího lékaře. 

Snímací aparát lze jednoduše vyjímat z úst i opět nasazovat. Díky tomu umožňuje snazší provádění ústní hygieny.  I v tomto případě je však nutná důsledná hygiena jak rovnátek, tak chrupu.

Potřebujete poradit?

Napište našim odborníkům
MUDr. Alena Krugová
odborná konzultace dentální péče
Lucie Vokůrková
odborná konzultace dentální péče
Valentyna Nikolenko
odborná konzultace doplňků stravy
Dostupnost na prodejnách
Kliknutím na prodejnu zjistíte adresu a otevírací dobu
Adresa
Telefon
Email
Google Maps Detail prodejny