SPECIALISTA V PÉČI O ZUBY A TĚLO
Chcete poradit?
800 10 50 50

Doporučené články

Nejnovější články

59. Zlín Film Festival
PROFIMED je již třetím rokem partnerem filmového festivalu ve Zlíně. Spolupráce založena na podpoře kulturnosti nejmladší generace a vzdělávání zábavnou formou je to, co filmový festival a PROFIMED spojuje.
Účinnost Waterpiku potvrzena v klinických studiích
Nedávný výzkum jednoznačně dokazuje, že Waterpik® ústní irigátory jsou efektivnější než dentální nit pro odstranění zubního plaku, snížení krvácivosti dásní a redukci zánětu dásní. Klinické studie produktů Waterpik® byly provedeny nezávislými univerzitami, které je publikovaly v odborné literatuře.
Doporučené produkty diabetikům pro zdraví zubů a dásní
Chronické zánětlivé onemocnění diabetes mellitus je komplexní onemocnění, které ovlivňuje mimo jiné i stav dásní a zubů.
Existuje příčinná souvislost mezi zánětem dásní a Alzheimerovou chorobou?
Alzheimerova choroba je nejčastější typu demence, kdy dochází k neurodegenerativnímu onemocnění mozku projevující se ztrátou nervových buněk je podle nejnovějších studií přítomen enzym bakterie Porphyromonas gingivalis (P. gingivalis).
Vhodná péče o citlivou dětskou pokožku? Jedině ta nejjemnější!

Dětská pokožka se vyvíjí v průběhu prvních tří let života. Během této doby se její jednotlivé vrstvy proměňují a zdaleka neposkytují takovou ochranu jako u dospělých. Protože je dětská pokožka tenčí a také složení její ochranné hydrolipidové vrstvy je jiné, může snadněji vysychat a trpět ekzémy a jinými kožními onemocněními. Proto je nutné o ni pečovat vhodnými dětskými kosmetickými produkty a dodávat potřebné vitaminy a minerály, abychom zamezili ztrátě hydratace a elasticity, omezili příčiny vzniku dermatitid a podráždění.

Ústní sprchou proti zánětům dásní
Pokud se vám stává, že vaše dásně při čištění zubů krvácejí, zpozorněte. Je to znamení, že dásně nejsou zdravé. Zpravidla se jedná o zánět dásní, takzvanou gingivitidu, která by při zanedbání mohla způsobit i ztrátu zubů.