SPECIALISTA V PÉČI O ZUBY A TĚLO
Chcete poradit?
800 10 50 50

Doporučené články

Nejnovější články

Fluoridy – ano či ne?
Fluorid hraje velmi důležitou a nezastupitelnou roli v prevenci zubního kazu. Vzhledem ke své podstatě, sloučenina chemického prvku fluoru, má řadu příznivců i odpůrců. Jeho příměs se solí, vodou a kosmetickými přípravky je stále často diskutovaným tématem, jak mezi odborníky, tak i laickou veřejností.
Jsou pro děti vhodné sonické zubní kartáčky?
Na vhodnost dětských zubních kartáčků existuje množství protichůdných názorů, i od odborníků stomatologů. Všichni se však shodují, že je důležité pečovat o ústní dutinu už od prvního zoubku. V posledních letech elektrické a sonické kartáčky doslova zaplavily české koupelny. Jsou vhodné i pro vaše ratolesti?
59. Zlín Film Festival
PROFIMED je již třetím rokem partnerem filmového festivalu ve Zlíně. Spolupráce založena na podpoře kulturnosti nejmladší generace a vzdělávání zábavnou formou je to, co filmový festival a PROFIMED spojuje.
Účinnost Waterpiku potvrzena v klinických studiích
Nedávný výzkum jednoznačně dokazuje, že Waterpik® ústní irigátory jsou efektivnější než dentální nit pro odstranění zubního plaku, snížení krvácivosti dásní a redukci zánětu dásní. Klinické studie produktů Waterpik® byly provedeny nezávislými univerzitami, které je publikovaly v odborné literatuře.
Doporučené produkty diabetikům pro zdraví zubů a dásní
Chronické zánětlivé onemocnění diabetes mellitus je komplexní onemocnění, které ovlivňuje mimo jiné i stav dásní a zubů.
Existuje příčinná souvislost mezi zánětem dásní a Alzheimerovou chorobou?
Alzheimerova choroba je nejčastější typu demence, kdy dochází k neurodegenerativnímu onemocnění mozku projevující se ztrátou nervových buněk je podle nejnovějších studií přítomen enzym bakterie Porphyromonas gingivalis (P. gingivalis).