Osobní odběr zdarma, doprava od 49 Kč nebo zdarma u objednávek nad 990 Kč. Dárek k nákupu ke každé objednávce nyní již nad 500 Kč!

SPECIALISTA V PÉČI O ZUBY A TĚLO
Chcete poradit?
800 10 50 50

Odborníci varují před zubními pastami s aktivním uhlím


V poslední době se na trhu objevují zubní pasty s obsahem aktivního uhlí, které slibují vybělení zubní skloviny pomocí aktivního uhlí.

 

V principu je bělicí účinek postaven na teorii, že molekuly uhlíku mají velký povrch, a proto mohou na sebe vázat další molekuly včetně pigmentů z povrchů zubní skloviny. Nicméně nikdo neví, co vše uhlík na sebe v ústech váže a zda to nejsou i látky, kterou jsou pro vyvážené prostředí v ústech důležité. Aktivní uhlík nepozná žádný rozdíl.

Zatím nebyl publikován jediný klinický výzkum nebo studie, potvrzující bělicí účinek zubních past s aktivním uhlím, ale též není prokázáno, že jsou pro orální prostředí v ústech nezávadné.

Proto se výrobci snaží dohánět bělicí účinek abrazivními složkami a pasty dosahují vysokých hodnot relativní dentinové abrazivity RDA. Mnozí z nich hodnoty RDA ani neuvádí ….

Navíc mnoho těchto past neobsahuje žádné fluoridy nebo se vyskytují jen v nízké koncentraci.

Ze zkušeností z prodejen Profimedu můžeme konstatovat, že si zákazníci často stěžují na neobvyklý pocit suchosti v ústech během používání zubní pasty Curaprox Black is white (Černá je bílá) a na absenci zesvětlujícího účinku.

Většina zákazníků zvolila při dalším nákupu jinou – bílou- bělicí zubní pastu.

Problematiku jsme konzultovali i s MUDr. Ladislavem Korábkem, CSc. z lékařské fakulty Karlovy univerzity, který potvrdil skeptický názor stomatologických odborníků.

 

Zdroj: zwp-online