Osobní odběr zdarma, doprava od 49 Kč nebo zdarma u objednávek nad 990 Kč. Dárek k nákupu ke každé objednávce nyní již nad 500 Kč!

SPECIALISTA V PÉČI O ZUBY A TĚLO
Chcete poradit?
800 10 50 50

bioXtra

Efektivní a rychlé řešení pro suchá a citlivá ústa.

Výrobky značek bioXtra a bioXtra baby jsou produkovány belgickou společností LifeStream, která se zaměřuje výhradně na řešení poruch rovnováhy prostředí v ústech.

Produktová řada bioXtra je unikátní svým složením, které využívá kolostra z kravského mléka. Protože se jedná o kolostrum, neobsahuje žádnou složku kravského mléka a výrobky jsou vhodné i pro osoby se sníženou tolerancí či alergií na kravské mléko. Kolostrum se vytváří v mléčných žlázách savců těsně před porodem. Je to v podstatě tekutina, která se v průběhu vysokého stádia březosti hromadí v mléčné tkáni až do prvního kojení. Právě proto bývá nazývána „prvním mlékem“, i když nemá s mateřským mlékem mnoho společného. První vydatné požití kolostra je klíčovou záležitostí pro dobrý zdravotní stav narozeného jedince, protože obsahuje vysokou koncentraci imunoaktivních látek. Jedinec tak získává tzv. „pasivní imunitu“ od matky, než si postupně vytvoří svůj vlastní obranný systém.

Ve výrobcích bioXtra najdete přírodní složky
Extrakt z kolostra obsahuje kombinaci důležitých ochranných faktorů, antibakteriálních molekul, vitamínů a minerálů, které aktivují přírodní obranný mechanismus těla. Díky tomu dokáže pak tělo lépe bojovat proti bakteriím v ústech a lépe se brání nemocem v celém těle. Podporuje též významně proces hojení v ústech.

Laktoferin je protein, který se přirozeně vyskytuje v mateřském mléce, ve slinách, v slzách. V obranném systému lidského těla hraje klíčovou roli díky své antimikrobiální a antivirální aktivitě. V ústech napomáhá laktoferin udržovat přírodní ekosystém a podporuje „zdravé“ bakterie.

Laktoperoxidáza je enzym, který podporuje činnost imunitního systému. Vyskytuje se ve slinách, v slzách a v mateřském mléce. V ústech je tento enzym velmi důležitý, protože napomáhá slinám vytvářet vlastní antibakteriální látky a udržovat tak vyvážené prostředí. Velkou úlohu hraje též v prevenci onemocnění dásní.

Propolis je přírodní analgetikum, bohaté na bioflavonoidy a vitamíny, s protizánětlivým a antibakteriálním účinkem, které se využívá již více než 2000 let. Propolis je v podstatě  pryskyřice sbíraná specializovanými včelami a obohacená sekrecí jejich žláz. Včely jej využívají k dezinfekci stěn úlu, plástu a je obsažen i ve víčkách, kterými uzavírají medové buňky.